Badania geologiczne i geotechniczne gruntu Kórnik

Inwestycja w działkę czy rozpoczęcie procesu budowlanego wymaga przeprowadzenia badań geologicznych i geotechnicznych. Nie jest to element wymagany z perspektywy prawa. Niemniej jednak stanowi podstawowy krok w przygotowaniach do zakupu gruntu lub jego zabudowania dla inwestora, któremu zależy na bezpieczeństwie finansowym i nie tylko. Postawienie fundamentów na niepewnym, niesprawdzonym podłożu może mieć wiele niepożądanych konsekwencji, które obniżą komfort i bezpieczeństwo korzystania z budynku, a jednocześnie – jego wartość rynkową. Mowa tutaj przede wszystkim o pękaniu ścian, zbyt dużym stężeniu wilgoci, które przyspiesza powstawanie zniszczeń czy osiadaniu posadzek.

Usługi geologiczne w Kórniku

Ze względu na ryzyko budowlane związane ze stawianiem budynku na niepewnym gruncie, warto powierzyć ekspertyzę specjalistom. Przygotowując specjalne odwierty i korzystając z sond, są oni w stanie przeprowadzić badania geologiczne, które pozwolą Ci przeanalizować bezpieczeństwo i zasadność inwestycji. Dobry geolog to ekspert, który w swojej codziennej pracy łączy teoretyczną wiedzę i praktyczne umiejętności, niezbędne między innymi do korzystania z urządzeń i odczytywania specjalistycznych danych.

Badanie geotechniczne gruntu – kiedy je wykonać?

W Wielkopolsce, zwłaszcza w Poznaniu i okolicach nieustannie powstają nowe inwestycje budowlane. Jeśli zależy Ci na skorzystaniu z profesjonalnych usług geologicznych w przystępnej cenie na terenie Kórnika i okolic, zapraszamy do kontaktu. Omówimy cenę, zakres usługi i przewidywany okres oczekiwania na rezultaty. Nasze badanie geotechniczne gruntu, dzięki obecności specjalistycznych przyrządów i doświadczeniu naszych geologów, przeprowadzane jest w kilka godzin. Należy jednak pamiętać, że jego wyników nie uzyskasz od razu. Dlatego warto zaplanować jego przeprowadzenie z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, zanim dojdzie do inauguracji prac budowlanych czy finalizacji zakupu, w zależności od okoliczności.

Dlaczego warto w zainwestować w badania geologiczne?

Kupno działki w celach inwestycyjnych czy budowlanych wiąże się z dużymi kosztami. Grunty to jedno, ale poza tym sama budowa jest kosztowna, co sprawia, że wszelkie błędy w przygotowaniu do inwestycji mają niebagatelne konsekwencje finansowe. Katastrofa budowlana to zdarzenie, którego każdy inwestor chce uniknąć za wszelką cenę. Ważne jest przeprowadzenie badania geologicznego gruntu, które pozwoli uniknąć zawilgocenia czy pękania fundamentów i ścian. Na późniejszym etapie wdrażania projektu niełatwo wprowadza się zmiany w tym zakresie, dlatego warto zlecić badanie geologiczne przed rozpoczęciem prac i poczekać na jego rezultaty, zanim ekipa budowlana przystąpi do ich realizacji.

jakie usługi realizujemy? – Geotechnika Kórnik

Jeśli zależy Ci na rzetelnym zespole geologów, skontaktuj się z naszą firmą. Przyjedziemy do Kórnika, aby w przeciągu zaledwie kilku godzin przeprowadzić kompletne badanie z wykorzystaniem profesjonalnej aparatury. Oprócz tej usługi oferujemy również możliwość przeprowadzenia ekspertyzy wód gruntowych. Badamy również istniejące fundamenty i konstrukcje pod kątem ewentualnych zniszczeń i stabilności. To ważne w przypadku przebudów istniejących budynków.

Zapraszamy do kontaktu zainteresowanych Klientów również z całej Wielkopolski. Podczas rozmowy przedstawimy przewidywany koszt usługi i zaproponujemy termin jej realizacji.